دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
گازرساني به شركت سيمان خاش تا مرداد ماه امسال
گازرساني به شركت سيمان خاش تا مرداد ماه امسال به گزارش ايرنا، پيش بيني مي شود،عمليات گاز رساني به كارخانه سيمان خاش تا مرداد ماه امسال اجرايي شود.
1398/04/31

بر اساس اعلام شركت ملي گاز ايران، «حسن منتظر تربتي» در تشريح آخرين وضعيت ساخت و توسعه شبكه گاز در استان سيستان و بلوچستان، گفت: در شرايط فعلي ساخت و توسعه شبكه گاز در استان سيستان و بلوچستان در دو بخش احداث خطوط لوله گاز فشار قوي و گازرساني به شهرها، صنايع و نيروگاه‌هاي برق در دستور كار اين شركت قرار گرفته است.
معاون وزير نفت با اعلام اينكه عمليات ساخت خط لوله 262 كيلومتري ايرانشهر به زاهدان سال 95 به پايان رسيد، تصريح كرد: براي طراحي و ساخت اين خط لوله بيش از 750 ميليارد تومان سرمايه گذاري شده و همزمان با پايان ساخت خط لوله، توسعه شبكه گاز در شهرهاي مختلف اين استان پهناور آغاز شده است.

معاون وزير نفت در امور گاز با بيان اينكه هم اكنون بيش از 23 هزار خانوار در قالب نصب حدود 13 هزار و 300 علمك در زاهدان از نعمت گاز طبيعي بهره مند هستند، اظهار كرد: براي گازرساني به اين مشتركان حدود چهار هزار متر شبكه تغذيه و حدود 120 هزار متر شبكه توزيع گاز شهري احداث شده است.
به گفته تربتي، تاكنون وسعت شبكه تغذيه و توزيع گازرساني در استان سيستان و بلوچستان به 600 كيلومتر رسيده است و همزمان با توسعه شبكه گاز شهري، اتصال نيروگاه هاي برق با هدف كاهش مصرف سوخت مايع و كاهش آلايندگي هم در برنامه شركت ملي گاز ايران قرار دارد.

مديرعامل شركت ملي گاز ايران يادآور شد: در پروژه هاي خط انتقال حدود يكهزار نفر و در شبكه داخلي نيز 500 نفر در قالب پيمان هاي نصب علمك مشغول به كار بوده كه 80 درصد اين نيروها بومي منطقه هستند.

اتصال 6 نيروگاه سيستان و بلوچستان به شبكه گاز
معاون وزير نفت درباره آخرين وضعيت گازرساني به نيروگاه هاي استان سيستان و بلوچستان، توضيح داد: تاكنون از مجموع 6 نيروگاه برق اين استان سه نيروگاه به شبكه گاز متصل شده اند.
تربتي با اشاره به اتصال نيروگاه 225 مگاواتي زاهدان به شبكه گاز، تاكيد كرد: هشت واحد اين نيروگاه به شبكه گاز متصل شده و در پيك مصرف روزانه يك ميليون و 400 هزار مترمكعب گاز طبيعي در اين واحدها مصرف مي شود كه به همين نسبت مصرف فرآورده هاي نفتي كاهش يافته است.
به گفته اين مقام مسئول، نيروگاه بخار ايرانشهر و نيروگاه سيكل تركيبي بمپور نيز به شبكه گاز متصل شده و در مجموع بيش از سه ميليون و 100 هزار مترمكعب گاز طبيعي در اين دو نيروگاه مصرف مي شود.
وي با بيان اينكه علاوه بر نيروگاه‌ها، گازرساني به شهرك صنعتي و سايت نمايشگاه بين‌المللي زاهدان نيز آغاز شده است، گفت: نيمه دوم امسال، عمليات اجرايي گازرساني در 4 محور صنعتي شهر زاهدان آغاز خواهد شد.
معاون وزير نفت در تشريح آخرين وضعيت گازرساني به شهرهاي استان سيستان و بلوچستان، بيان كرد: همزمان با توسعه شبكه گاز شهري در زاهدان، گازرساني به هفت شهر ديگر اين استان شامل زابل، بمپور و محمدان، دلگان، خاش، بزمان، چابهار نيز آغاز شده و طرح توسعه شبكه ايرانشهر نيز در دست اجراست.
وي با بيان اينكه براي نخستين بار گازرساني به زابل به روش سي ان جي اجرايي شده است، گفت: همزمان با ساخت و توسعه شبكه گاز شهري، ساخت خط انتقال زاهدان - دو راهي زابل با پيشرفتي بالغ بر 30 درصد در دست اجراست و خط لوله انتقال گاز از دوراهي تا زابل نيز مراحل عقد قرارداد را طي مي كند.

مديرعامل شركت ملي گاز با اشاره به گازرساني به شهر «محمدان» از گازرساني كامل به «بمپور» تا پايان تابستان خبر داد و تصريح كرد: با گازدار شدن شهر بمپور امكان گازدار شدن 14 روستاي اين شهر نيز فراهم مي شود.
وي با اعلام اينكه خط لوله انتقال گاز خاش و مير جاوه پيمان سپاري و در مرحله تجهيز كارگاه و آغاز عمليات اجرايي است، تاكيد كرد: براي ساخت و توسعه شبكه گاز شهر خاش و سيمان خاش هم پيش بيني مي شود تا مرداد ماه امسال عمليات اجرايي آغاز شود.
تربتي با بيان اينكه پكيج طراحي گازرساني به دلگان هم آماده و در مرحله انجام فرآيند مناقصات بوده كه پيمانكار اجرايي در شهريورماه انتخاب خواهد شد، تاكيد كرد: علاوه بر اين، عمليات اجرايي به شهر «بزمان» هم حال انجام است.
اين مقام مسئول با تاكيد بر اينكه براي گازرساني به ايرانشهر هم ساخت و تكميل شبكه درون شهري آغاز شده است، اعلام كرد: پيش بيني مي شود تا پايان سال آينده تمامي مشتركان شهر زاهدان از نعمت گاز طبيعي بهره مند شوند و به همين نسبت گازرساني به ساير شهرهاي در دست اجرا به پايان برسد.

تعداد بازدید: 63
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal