دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
عرضه شستا در بورس، پاييز امسال محقق مي شود
عرضه شستا در بورس، پاييز امسال محقق مي شود مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي (شستا) گفت: عرضه كامل شستا كه يكي از بزرگ ترين عرضه ها در بورس طي سال هاي اخير خواهد بود، پاييز امسال محقق مي شود.
1398/06/09

محمد رضواني فر روز پنجشنبه در حاشيه بازديد از كارخانه سيمان زنجان در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا به اقدامات انجام شده در خصوص ساماندهي بنگاههاي زير مجموعه شستا اشاره كرد و افزود: در فرايند ساماندهي، هم بورسي كردن شركت ها و هم ادغام ها و هم واگذاري ها را داريم.

وي خاطرنشان كرد: ساماندهي فقط منحصر به واگذاري كامل شركت ها نيست.

رضواني فر با بيان اينكه بورسي كردن شماري از شركت هاي زير مجموعه شستا، سرعت خوبي گرفته است و امسال حدود 29 شركت در برنامه بورسي كردن است كه در پنج ماهه امسال هفت شركت در بورس عرضه شدند.

وي ادامه داد: موضوع ادغام ها و انحلال ها هم يك راهكار اقتصادي است كه براي درست كردن صرفه به مقياس و يكپارچه كردن زنجيره ارزش انجام مي شود كه در اين حوزه نيز 14 شركت در دستور ادغام قرار دارد.

رضواني فر افزود: نوعي از شركت ها هم هستند كه به دليل حجم پايين فعاليت و نداشتن توجيه اقتصادي و يا ازبين رفتن موضوع فعاليت در دستور كار انحلال قرار دارند كه فرآيند ساماندهي در خصوص اين نوع شركت ها نيز در حال انجام است.

مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري تامين اجتماعي (شستا) گفت: در مواردي هم اگر به نتيجه برسيم كه واگذاري برخي شركت ها به صرفه و صلاح شستا است، تشريفات قانوني براي واگذاري آنها انجام مي شود كه از ابتداي سال تا كنون واگذاري سه مورد از شركت ها نهايي شده است.

وي خاطرنشان كرد: چيزي كه مهم است اين است كه اين ساماندهي ها به معناي كوچك شدن دارايي بين نسلي شركت سرمايه گذاري تامين اجتماعي نيست بلكه از يك تركيب فعاليتي كه بيشتر بنگاهداري با بازده پايين است به سمت سهامداري با بازده بالا حركت مي كنيم. 

تعداد بازدید: 83
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal