دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
مجوز جديدي براي احداث كارخانه سيمان صادر نخواهد شد
در مجمع امروز سيدكو اعلام شد ، وزارت صنعت، معدن و تجارت ديگر مجوز احداث كارخانه جديد سيماني صادر نخواهد كرد.

مجوز جديدي براي احداث كارخانه سيمان صادر نخواهد شد

عبدالرضا شيخان دبير انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان در اين خصوص به بورس7 گفت: ديگر مجوز جديدي براي احداث كارخانه سيمان صادر نخواهد شد. به شركت هايي كه مجوز احداث كارخانه سيمان دريافت كرده اند؛ اما هنوز شروع به ساخت و ساز نكرده باشند هم احتمالا تسهيلاتي اعطا نخواهد شد. اما آن دسته از شركت ها كه عمليات احداث كارخانه را آغاز كرده و پيشرفت فيزيكي محسوسي داشته باشند، مي توانند ادامه فعاليت دهند. البته شرايط بازار سيمان به گونه اي است كه حتي برخي كارخانجات نيمه ساز، تمايلي به ادامه كار ندارند.

صنعت سيمان بالقوه پتانسيل توليد سالانه 83 ميليون تن سيمان را دارد. در صورت افزايش افزودني ها، توليد تا 100 ميليون تن هم امكانپذير خواهد بود. با توجه به اينكه چنين حجم تقاضايي براي سيمان وجود ندارد، شركت هاي سيماني فعلا با 70 درصد از ظرفيت خود مبادرت به توليد مي كنند. پيش بيني شده حداقل تا سال 1410 نيازي به صدور مجوز تاسيس كارخانه سيماني جديد نخواهد بود.
پيگير دريافت مجوز ورود سيمان به بورس كالا هستيم
اين فعال صنعت سيمان در ادامه گفتگو به بورس سون گفت: انجمن صنفي به شدت پيگير دريافت مجوزهاي لازم جهت ورود سيمان به بورس كالا مي باشد. در صورت دريافت مجوز ورود سيمان به بورس كالا، تمام شركت هاي سيماني ملزم به عرضه محصولات خود به ميزان سهميه تعيين شده در بورس كالا خواهند بود. مشتريان صادراتي هم مشكلي بابت خريد نخواهند داشت و قرار شده در اطراف مرزها براي مشتريان صادراتي، تالار تاسيس شود. به هر حال مشتريان هم بايد خود را با شرايط جديد وفق دهند. الزام به عرضه سيمان در بورس كالا به منظور هماهنگي بيشتر شركت ها و كنترل عرضه ها خواهد بود. قيمت پايه را انجمن تعيين كرده و قيمت نهايي فروش بر اساس تقاضاي بازار مشخص خواهد شد.
لینک منبع خبر
نام نویسنده :
تاریخ بروزرسانی : 1396/05/18
تعداد بازدید : 264
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal