دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
افزايش يك ميليون تني توليد سيمان

معاون معدن و صنايع معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت از افتتاح حداقل 10 ميليون تن پروژه در زنجيره فولاد در سال 98 خبر داد.

به گزارش ايسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جعفر سرقيني با ذكر اين نكته كه پروژه‌هاي افتتاحي امسال عمدتاً در زنجيره‌هاي فولاد و مس قرار دارند گفت: پروژه‌هاي بزرگي در حوزه مس نيز تعريف كرده‌ايم و چند پروژه نسبتاً بزرگ راه اندازي خواهد شد كه مس انجرد در آذربايجان شرقي از آن جمله است.

وي همچنين افزود: بهره برداري از طرح توسعه شركت ملي مس، اصلاح و بازسازي كارخانجات مس در شهر بابك و افتتاح حداقل دو كارخانه كنسانتره و يك كارخانه گندله 2.5 ميليون تني در سنگان از برنامه‌هاي سال جاري است.

به گفته وي بهره برداري از بخش آهن اسفنجي فولاد بافت، آهن اسفنجي گل گهر در سيرجان و بخش فولاد شركت جهان فولاد در سيرجان از ديگر پروژه‌هاي معدني است كه امسال افتتاح مي‌شود.

سرقيني در ادامه احياي معادن كوچك را از جمله برنامه‌هاي مهم وزارتخانه متبوع خود اعلام كرد و گفت: تفاهم‌نامه اي امضا شده و خانه معدن، بخش خصوصي، ايميدرو و شركت تهيه و توليد مواد معدني را درگير اين پروژه كرده‌ايم.

وي اضافه كرد: اين معادن در مناطق كمتر برخوردار هستند و امسال حداقل 50 تا 60 معدن كوچك را براي سرمايه گذاري عرضه مي‌كنيم.

سرقيني تصريح كرد: اين معادن كوچك رها شده بودند و سازمانهاي ايميدرو و تهيه و توليد مواد معدني با ارزيابي مجدد اطلاعات جديدتري را در اختيار سرمايه گذاران قرار مي‌دهند. ارزيابي‌ها شروع شده و تا نيمه دوم سال برخي از معادن اعلام مي‌شود.

معاون معدني وزير صنعت، معدن و تجارت با ذكر آمار مقايسه‌اي توليد مواد معدني در سال گذشته نسبت به سال 96 افزود: توليد مواد معدني در سال 96 حدود 420 ميليون تن بوده كه در سال 97 به 460 ميلين تن رسيده است.

همچنين مس به صورت متوسط در سنوات گذشته 200 هزار تن توليد شده و اين در حالي است كه در سال 97 به حدود 250 هزار تن در شرايط تحريم رسيده است.

سرقيني ادامه داد: توليد آلومينيوم عليرغم مشكلات تأمين مواد اوليه از 310 هزار تن در سال 96 به 340 هزار تن در سال 97 افزايش يافته است و سيمان از 55 ميليون تن توليد در سال 96 به 56 ميليون تن در سال 97 افزايش يافت.

وي اظهار كرد: سنگ آهن در سال 96 حدود 72 ميليون تن توليد شد و اين رقم در سال 97 به 75 ميليون تن افزايش يافت.

به گفته سرقيني شمش روي با 16 هزار تن افزايش توليد از 200 هزار تن در سال 96 به 216 هزار تن در سال گذشته رسيد.

همچنين فولاد خام از 22 ميليون تن به 25 ميليون تن‌، كنسانتره زغال سنگ از يك ميليون و 400 هزار تن به يك ميليون و 600 هزار تن، كاشي و سراميك از 370 ميليون متر ربع به 380 ميليون متر مربع و شيشه جام از يك ميليون و 480 هزار تن به يك ميليون و 500 هزار تن در سال گذشته رسيد.

لینک منبع خبر
نام نویسنده : روابط عمومي انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان
تاریخ بروزرسانی : 1398/02/18
تعداد بازدید : 49
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal