دولت و ملت همدلی و هم زبانی انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان
 
اختصاص وام قرض‌الحسنه ساخت و تعمير مسكن براي سيل‌زدگان
رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي گفت: 2500 ميليارد تومان وام قرض‌الحسنه براي ساخت و تعمير مسكن سيل‌زدگان از سوي بانك مركزي اختصاص داده شد.
به گزارش ايسنا، عليرضا تابش شامگاه پنجشنبه در بازديد از مناطق سيل زده استان با اشاره به اينكه براي تمامي افراد سيل زده‌اي كه در چادر هستند تشكيل پرونده داده‌ايم و مبلغي تصويب كرده‌ايم، شش ميليون در روستا و 12 ميليون در شهر پرداخت مي‌كنيم و كرده‌ايم، اظهار كرد: فرمانداري هم مسئول شد كه افراد ساكن در اين چادرها را هدايت كند به نقاطي كه يا اجاره كرده بودند يا در مسكن مهر استقرار يابند.
وي با بيان اينكه خوشبختانه در اين مصوبه اخير هيئت دولت كه 23 ارديبهشت ماه تصويب و ابلاغ شد، 2500 ميليارد وام قرض الحسنه براي امر مسكن سيل زدگان از سوي بانك مركزي اختصاص داده شد، تصريح كرد: در اين شرايطي كه اعتبار به سادگي تأمين نمي‌شود رقم خوب و قابل توجهي است.
رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي خاطرنشان كرد: اين اعتبار براي 30 هزار واحد احداثي شامل 4000 واحد شهري و 26 هزار واحد روستايي، 40 هزار واحد تعميري و 42 هزار واحد معيشتي كافي است.
تابش با تاكيد بر اينكه سقف تسهيلات براي احداث مسكن در شهرها 50 ميليون تومان و در روستا 40 ميليون تومان است، افزود: اعتبار اختصاص يافته را در 21 استان، 260 شهر و 5 هزار روستا تقسيم كرده‌ايم و اولويت را براي مناطق مركز سيل گذاشته‌ايم و در لرستان و خوزستان تمام اين واحدهاي آسيب ديده را تحت پوشش قرار مي‌دهيم.
وي با اشاره به اينكه در هر استاني اولويت را گذاشته‌ايم روي واحدهاي تعميري مغازه‌ها و تعمير خانه‌هاي مردم ادامه داد: تا آخر تير ماه و يا اوايل مرداد ماه اميدواريم بتوانيم كار واحدهاي تعميراتي را تمام كنيم.
رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي افزود: اگر كسي هم خانه خود را تعمير كرد و استقرار يافت او را از وام‌ها و كمك‌هاي بلاعوضي كه بايد پرداخت كنيم، محروم نمي‌كنيم، چون ما را امين خود دانسته و بدون دريافت اعتبار كار خود را شروع كرده است.
وي يادآورشد: اعتبار و وام آنها تأمين شده و در حساب است و هيچ نيازي به تشريفات ديگري ندارد. وجوه نقد و در اختيار بنياد مسكن است.
رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي گفت: تاكنون يك هزار تن سيمان براي بازسازي و احداث مسكن سيل‌زدگان به لرستان حمل شده است.
به گزارش ايسنا منطقه لرستان، عليرضا تابش در سخناني با اشاره به اينكه براي احداث واحدهاي خسارت ديده از سيل، بنياد مستضعفان تعهد كرد سيمان را به شكل رايگان تأمين كند، افزود: براي هر واحد مسكوني احداثي 8 تن و تعميري يك تن تأمين مي‌كند. تاكنون 1000 تن سيمان به لرستان حمل شده و 3500 تن در كل كشور حمل شده است.
وي با بيان اينكه 500 هزار تن سيمان براي واحدهاي مسكوني خسارت ديده كل كشور نياز است كه به تدريج حمل مي‌شود، تصريح كرد: براي آهن آلات نيز 20 هزار تن خريد كرده ايم و 4850 تن آهن آلات را به استان‌هاي خوزستان و لرستان حمل كرده ايم.
رئيس بنياد مسكن انقلاب اسلامي ادامه داد: ماشين آلات را براي آوار برداري و پي كني به لرستان و خوزستان و گلستان ارسال كرده ايم و براي فعاليت‌هاي بازسازي با يك برنامه ريزي دقيق حركت مي‌كنيم.
لینک منبع خبر
نام نویسنده : روابط عمومي انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان
تاریخ بروزرسانی : 1398/02/28
تعداد بازدید : 54
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پرتال متعلق به انجمن صنفي كارفرمايان صنعت سيمان مي باشد.
Powered by DorsaPortal